breadcrumbs
  1. Home
  2. Tlačová správa
  3. Finančné informácie

Spoločnosť Continental pokračuje vo svojom úspechu a udržiava čistú EBIT maržu tak, ako sľúbila, bezpečne nad hranicou 11 percent

Jan 12, 2015

  • Dodávateľ pre automobilový priemysel zverejnil predbežné kľúčové údaje na hospodársky rok 2014
  • Obrat vzrástol aj napriek negatívnym vplyvom menových kurzov na približne 34,5 miliardy eur
  • Vyhliadky na rok 2015: Snaha o dosiahnutie zvýšenia obratu o približne 5 percent

Hannover, 12. január 2015. Koncern Continental dosiahol v hospodárskom roku 2014 aj napriek výraznému oslabeniu európskeho trhu s náhradnými pneumatikami v štvrtom štvrťroku bezpečne maržu v hodnote viac ako 11 percent pri čistom operatívnom výsledku (čistý EBIT). Obrat medzinárodného dodávateľa pre automobilový priemysel, výrobcu pneumatík a priemyselného partnera vzrástol oproti minulému roku na približne 34,5 miliardy eur. A to aj napriek negatívnemu vplyvu menových kurzov v objeme približne 500 miliónov eur.

„Celkovo sme v uplynulom roku v našom úspešnom ťažení dôsledne pokračovali, a to aj napriek oslabeniu rastu v Európe, Rusku a Južnej Amerike. To sa podarilo aj napriek tomu, že už aj tak nestále dianie na trhu bolo dodatočne čiastočne zneistené výrazným kolísaním menových kurzov alebo nedávnym prepadom cien ropy. O to viac je čistý EBIT v hodnote viac ako 3,8 miliardy eur dôkazom opätovného vynikajúceho výkonu cca 190 000 zamestnancov a zamestnankýň,“ povedal v pondelok predseda predstavenstva spoločnosti Continental, Dr. Elmar Degenhart, v súvislosti s oznámením predbežných kľúčových údajov v rámci motorovej šou v Detroite, USA.

„V roku 2015 opätovne očakávame mierny nárast celosvetovej výroby osobných automobilov s celkovou hmotnosťou do šesť ton z cca 87 miliónov vozidiel na vyše 89 miliónov. Preto sa budeme usilovať o rast obratu vo výške približne 5 percent na viac ako 36 miliárd eur. „Pritom chceme našu dvojmiestnu (čistú) EBIT maržu znovu bezpečne potvrdiť,“ doplnil Degenhart a zároveň poukázal na to, že konsolidačné vplyvy z nákupu spoločnosti Veyance v týchto vyhliadkach nie sú zohľadnené.Spoločnosť Continental predloží svoje predbežné obchodné čísla 5. marca 2015 v rámci prvej, čisto virtuálnej finančnej tlačovej konferencie.