breadcrumbs
  1. Home
  2. Tisková sdělení
  3. Veyance

Společnost Continental dokončí akvizici společnosti Veyance po schválení brazilským kartelovým úřadem

Jan 30, 2015

  • Kartelové úřady schvalují akvizici, částečně s podmínkami
  • Posílení celosvětového obchodu v daném odvětví a zvýšení globální přítomnosti
  • Obrat společnosti ContiTech činí za rok 2013 pro forma přibližně 5,4 miliard eur

Hannover/Fairlawn, USA, 30. leden 2015. Společnost Continental dokončila dne 30. ledna akvizici amerického podniku na zpracování kaučuku Veyance Technologies Inc, Fairlawn/Ohio, poté, co dne 29. ledna souhlasil s danou transakcí brazilský kartelový úřad CADE (Council for Economic Defence) se stanovením určitých podmínek a tím jsou k dispozici veškerá potřebná povolení z hlediska kartelového práva. Mezinárodní dodavatel pro automobilový průmysl, výrobce pneumatik a oborový partner Continental posílí touto nejvýznamnější akvizicí ve své nedávné firemní historii svou obchodní činnost v daném odvětví. Tato transakce dosahuje objemu 1,4 miliardy eur.

Společnost Veyance vyvíjí činnost v technologii zpracování kaučuku a umělých hmot na celosvětové úrovni a v roce 2013 dosáhla obratu přibližně 1,5 miliardy eur, z toho přibližně 90 procent obchodováním v průmyslové oblasti. Ve 27 závodech na celém světě zaměstnávala společnost na konci roku 2013 celkem 8 500 zaměstnanců. Společnost Veyance Technologies přitom dosahuje přibližně poloviny svého obratu v USA. Další důležité trhy jsou Latinská Amerika, Afrika, Čína a další asijské země. Těžiště výroby spočívá v produkci dopravních pásů, hadic a hnacích řemenů. Společnosti ContiTech a Veyance se v roce 2013 společně dostaly na hodnotu obratu přibližně 5,4 miliard eur a celosvětově zaměstnávaly zhruba 38 000 pracovníků.

„Integrací společnosti Veyance do naší divize ContiTech budujeme naši pozici v oblasti technologií zpracování kaučuku a umělých hmot v celosvětovém měřítku. Společnost Continental se touto akvizicí navíc přibližuje o další významný krok svému strategickému cíli – nadále zvyšovat svůj podíl v oboru a při obchodování s koncovými zákazníky,“ říká předseda představenstva společnosti Continental Dr. Elmar Degenhart v Hannoveru. „Akvizici financovala společnost Continental plně z likvidních prostředků a dostupných úvěrových linek. Společnost Veyance bude okamžitým pozitivním přínosem k výsledkům koncernu."

„Sloučení obou podniků bude ziskem jak pro zaměstnance, tak i pro zákazníky,“ říká Heinz-Gerhard Wente, člen představenstva společnosti Continental a vedoucí divize ContiTech. „Veyance doplňuje ContiTech na trzích, na nichž jsme až dosud vykazovali nedostatečnou přítomnost. Velký význam má také to, že s touto akvizicí podstatně rozšíříme naši obchodní činnost v našem průmyslovém odvětví a obchodování s koncovými zákazníky a díky tomu získá divize ContiTech podíl na obratu necelých 60 procent mimo prvotní vybavení automobilů.“ Z lepšího globálního zaměření budou těžit především úseky činnosti skupiny Conveyor Belt Group (systémy dopravních pásů), Fluid Technology (hadice a hadicová vedení) a Power Transmission Group (systémy pohonů).

Vzhledem k významu akvizice zkoumaly v uplynulých jedenácti měsících kartelové úřady na celém světě koupi a její vliv na příslušné trhy. Abychom mohli čelit určitým úvahám kartelových úřadů, které vyjádřily, prodá společnost Continental v Brazílii podnik NAFTA vyrábějící systémy vzduchových pružin, který náleží k Veyance, a také současný podnik Veyance vyrábějící ocelová lana. V aktivitách, které budeme muset odprodat, pracuje dohromady přibližně 600 zaměstnanců.

Kontakt pro novináře  

Antje Lewe

Tisková mluvčí

Vedoucí úseku Tisk a PR

ContiTech AG

Vahrenwalder Straße 9

30165 Hannover

Telefon: +49 511 938-1304

Mobil: +49 160 4767260

E-mail: antje.lewe@contitech.de

www.contitech.de

Vincent Charles

Tiskový mluvčí pro hospodářství & finance

Podniková komunikace

Continental AG

Vahrenwalder Straße 9

30165 Hannover

Telefon: +49 511 938-1622

Mobil: +49 173 3145096

E-mail: vincent.charles@conti.de

www.continental-presse.de

Download Word