breadcrumbs
  1. Home
  2. Tisková sdělení
  3. BMW i8

Díky technologiím společnosti Continental je hybridní sportovní vůz bezpečnější a šetrnější k životnímu prostředí

Apr 23, 2015

  • Vysoce výkonné turbo dmychadlo pro 1,5litrový tříválcový spalovací motor BMW i8
  • Brzdový systém schopný rekuperace speciálně pro použití ve vozidlech s hybridním pohonem a elektropohonem
  • 31 metrů vedení pro topení a chladicí kapalinu
  • Přímé sledování tlaku v pneumatikách

Hannover/Regensburg, v dubnu 2015. Turbodmychadlo, brzdový systém, senzory pro sledování tlaku v pneumatikách, systémy vedení: Continental dodává více než 50 různých komponentů a systémů pro BMW i8, které zvyšují šetrnost k životnímu prostředí, bezpečnost a pohodlí tohoto modelu řady i.

Technologie turbodmychadla zlepšuje účinnost a současně šetří životní prostředí

Vysoce účinné turbodmychadlo 1,5litrového tříválcového spalovacího motoru pro pohon zadních kol BMW i8 pochází z technologického koncernu Continental. Kombinace přímého vstřikování s vysoce účinným přeplňováním výfukových plynů umožňuje vysoký specifický výkon při současně nízké spotřebě a snížených emisích CO2. Dmychadlo s ocelovým tělesem se vyznačuje vynikajícím poměrem výkonu a hmotnosti a umožňuje pohon s výkonem 231 KS. Jeho hlukový výkon je určen pro sportovní hybridní vůz a navíc může odolávat teplotám výfukových plynů vyšším než 1 000 °C. Jeho dynamické chování při změnách mezi různými podmínkami zátěže určuje měřítka pro jiné výrobky.

Vysoce výkonné turbo dmychadlo Continental s ocelovým tělesem se vyznačuje vynikajícím poměrem výkonu k hmotnosti. Download JPG

Energie brzdění se vrací

Kromě toho dodává společnost Continental brzdový systém MK 100 ESC Premium Hybrid, který byl vyvinut speciálně pro použití v hybridních vozidlech a elektromobilech. Brzdný systém pomáhá vracení pohybové energie při brzdění vozidla v podobě elektrické energie k nabíjení baterie. Tento systém obsahuje vedle brzdy také prvek pro elektronické řízení stability (ESC včetně ABS a řízení trakce), takže je jízda automobilem současně šetrnější k životnímu prostředí a bezpečnější.

Brzdový systém MK 100 ESC Premium Hybrid pomáhá získat zpět pohybovou energii uloženou ve vozidle při brzdění jako elektrickou energii. Download JPG

Řada i8 kromě toho nabízí funkci asistovaného řízení a bezpečnostní funkce, jako je další podpora brzdění v nebezpečných situacích (asistenční nouzová brzda) a asistent pro jízdu do svahu. Společnost Continental navíc dodává aktuátor a rozhraní k funkci dynamického tempomatu, která udržuje například při jízdě do kopce požadovanou rychlost. Různé režimy zážitků řidiče umožňují sportovně dynamickou jízdu s větším manévrovacím prostorem, zatímco systém ESC současně řídí směrovou stabilitu jízdy.

Brzdový systém lze použít pro vozidla s hybridním pohonem a se spalovacím motorem. Download JPG

Pasivní bezpečnostní systém chrání cestující a záchranáře

Uplatňuje se rovněž systém pasivní bezpečnosti, vyvinutý původně pro ochranu chodců (Pedestrian Protection System pressure SATellite, PPS pSAT) společnosti Continental. Tento systém tvoří pružná, vzduchem plněná hadice a dva standardizované senzory tlaku (pSAT) připevněné na konci hadice. Tlak vzniklý v případě kolize, který působí na hadici zabudovanou v přední části vozidla, vytváří typický signál, který oba senzory předávají přístroji pro řízení airbagů. Na rozdíl od jiných platforem vozidel slouží signál předaný PPS pSAT při čelním nárazu v BMW i8 k odpojení vysokonapěťové baterie a tím především k ochraně cestujících a záchranářů na místě nehody. Tato nová aplikace ukazuje pružné možnosti použití již mnohokrát oceněného systému PPS pSAT.

Sledovací systém varuje před příliš nízkým tlakem v pneumatikách

BMW i8 je kromě toho vybaveno přesně pracujícím systémem sledování tlaku v pneumatikách společnosti Continental. Ventily pneumatik jsou v něm přímo spojeny s kompaktní elektronikou, která měří tlak v pneumatikách při stání a během jízdy. Je tedy možné včas rozpoznat příliš nízký tlak v pneumatikách a varovat řidiče. To zvyšuje životnost pneumatik, zajišťuje co nejlepší chování na silnici a vlastnosti brzd, a dokonce snižuje spotřebu paliva. Continental nabízí odpovídající senzory nejenom v původním vybavení. Odborný dodavatel pneumatik může namontovat další senzory společnosti Continental také na zimní pneumatiky.

BMW i8 je kromě toho vybaveno přesně pracujícím zařízením k přímému sledování tlaku v pneumatikách¬společnosti Continental. Download JPG

31metrové vedení ohřívací a chladicí kapaliny

Vedení okruhu topení a chlazení, které v BMW i8 tvoří více než 30 hadic, hliníkových a plastových trubek Continental, dlouhých přes 31 metrů, představovalo náročný úkol pro konstruktéry. Důsledné používání extrudovaných a teplem fixovaných plastových trubek významně přispívá ke snižování hmotnosti. Elastomerové hadice musely být použity pouze v prostorech motoru, kde se plně uplatňují výhody jejich vysoké ohebnosti. K bezpečnému spojování plastových trubek vyvinula společnost Continental několik rychlospojek a spojovacích prvků, pro něž dosud nebyly v automobilovém průmyslu stanoveny žádné standardy. Podařilo se tak zajistit těsná spojení i při nízké tloušťce stěn trubek.

Důsledné používání extrudovaných a teplem fixovaných plastových trubek ContiTech významně přispívá ke snižování¬hmotnosti. Download JPG

Společnost Continental dodává pro BMW i8 celkem více než 50 různých komponentů. Mimo jiné mezi ně patří fólie Beneron® chránící proti odření, klínové žebrované řemeny pro systém řemen-startér generátor a systém uložení motoru pro spalovací motor.

ContiTech dodává klínový žebrovaný řemen pro systém řemen-startér-generátor. Download JPG

Kontakt pro novináře

Simone Geldhäuser
Externí komunikace
Continental
Divize Powertrain
Siemensstr. 12
93055 Regensburg
Telefon: +49 941 790-61302
Fax: +49 941 790-99 61302
E-mail: simone.geldhaeuser@continental-corporation.com

Tisková zpráva