breadcrumbs
  1. Home
  2. Continental în România
  3. Locațiile Continental din România

Locațiile Continental din România

Continental Automotive Products SRL (Anvelope Timișoara)

Anul înființării: 1998

Număr de angajați: 2.300

Str. Avram Imbroane nr. 9, 300129 Timişoara, Timiş

Tel: +40 356 40 4214 / Mobil: +40 735 80 0485 / Fax +40 356 40 4206

Anca.Fiat@conti.de

Continental Automotive Romania SRL (locația Timișoara)

Anul înființării: 2000

Număr de angajați: 3.200

Str. Siemens nr. 1, 300704 Timişoara, Timiş

Tel: +40 256 25 1100 (recepție) / Fax: +40 256 25 3050

Alina.Bratu@continental-corporation.com

ContiTech Romania SRL

Data înființării: 2002

Număr de angajați: 1.800

Str. Otto Rudolf nr. 4, 300522 Timişoara, Timiş

Tel: +40 256 25 1734 / Mobil: +40 751 26 6825 / Fax: +40 256 29 4455

Lorena.Carlan@continental-corporation.com

Continental Automotive Systems SRL

Anul înființării: 2003

Număr de angajați: 2.800

Str. Salzburg nr. 8, 550018 Sibiu, Sibiu

Tel: +40 369 43 3051 / Fax: +40 369 43 3069

Amalia.Letia@continental-corporation.com

ContiTech Fluid Automotive Romania SRL

Anul înființării: 2005

Număr de angajați: 2.000

Str. Mihai Viteazu nr. 125, 445100 Carei, Satu Mare

Tel: +40 374 16 6494

Rita.Benghea@fluid.contitech.ro

Continental Automotive Romania SRL (locația Iași)

Anul înființării: 2006

Număr de angajați: 1230

Bd. Poitiers nr. 6, 700671 Iaşi, Iaşi

Tel: +40 232 30 7247 / Fax: +40 232 22 0331

Andreea.Carp@continental-corporation.com

ContiTech Thermopol Romania SRL

Anul înființării: 2007

Număr de angajați: 690

Zona Industrială Nădab, Hala 7, 315101 Chişineu-Criş, Arad

Tel: +40 257 30 7902 / Fax: +40 257 35 2645

Ana.Chirila@fluid.contitech.ro

Continental Powertrain Romania SRL

Anul înființării: 2010

Număr de angajați: 700

Str. Hermann Oberth nr. 23, 507075 Ghimbav, Brașov

Tel: +40 374 35 9202 / Fax: +40 374 35 9311

Ana-Maria.Butoi@continental-corporation.com

location_tires
locations_tsr_rd_newlogo
locations_contitech_tm
locations_sibiu
locations_carei
locations_iasi
locations_nadab
locations_brasov